Tanie fotele do masażu z Chin

 

Większość foteli masujących dostępnych na rynku zostało wyprodukowanych przez chińskich producentów.

Fotele "Made In China" wyprodukowane są z tańszych, gorszej jakości materiałów, są dużo bardziej zawodne i awaryjne. Mimo to cieszą się niesłabnącą popularnością wśród polskich konsumentów .
Z bardzo prostego powodu: są tanie, a w dodatku łudząco przypominają markowe japońskie produkty, za które trzeba zapłacić dużo więcej.

Większość chińskich foteli dostępnych na polskim rynku to tzw. wrzutki, końcówki serii, wyprzedaże przestarzałych konstrukcji, fotele wycofane z rynków europy zachodniej z powodu reklamacji klientów, sprzedawane przez firmy, które nie specjalizują się w sprzedaży foteli a fotele stanowią dodatkowy ich asortyment: np. sklepy z rowerami, motocyklami z saunami, wannami etc.

Firmy takie sprzedają dane modele przez krótki okres czasu i nie świadczą profesjonalnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Zazwyczaj dysponują ograniczoną ilość części zamiennych, która nie pokrywa rzeczywistego zapotrzebowania klientów zgłaszających usterki.

Produkowane w Chinach na masową skalę fotele, ze względu na częste błędy podczas fazy projektowania są wielokrotnie modyfikowane i poprawiane także w fazie produkcji.
Skutkuje to tym, że każda ulepszona seria foteli ma zmodyfikowane części mechaniczne jak i elektroniczne. Ciągłe poprawki i małe serie produkowanych urządzeń sprawiają, że producenci chińscy nie są w stanie zapewnić dostępności części zamiennych.

W efekcie skutkuje to tym, że właściciel taniego fotela "Made In China" w przypadku najmniejszej awarii nie może nigdzie zdobyć części zamiennych a fotel staje się całkowicie bezużyteczny.

Typowe usterki w fotelach masujących:
- nie działają przyciski na pilocie,
- fotel nie wykonuje wszystkich funkcji,
- rolki fotela nie pracują symetrycznie,
- mechanizm masażu zatrzymał się lub pracuje w jednym miejscu,
- mechanizm działa zbyt głośno,

 

Chińskie fotele a zdrowie

 

Raporty wielu organizacji nie pozostawiają wątpliwości: chińskie produkty zawierają szkodliwe dla zdrowia i życia substancje.

Często zdarza się, że z nowo zakupionego fotela wydobywa się ostry i nieprzyjemny zapach, którego nie można wyeliminować nawet długotrwałym wietrzeniem. Przyczyną są używane do produkcji plastików fotela toksyczne ftalany, które mają niekorzystny wpływ na stan zdrowia człowieka. Ftalany w zależności od rodzaju, mogą np. wykazywać działanie rakotwórcze albo przyczyniać się do alergii, lub powodować uszkodzenia wątroby i nerek.
Dodatkowym źródłem nieprzyjemnego zapachu może być tapicerka wykonana ze sztucznej skóry zawierającej szkodliwe substancje. Należą do nich m.in. formaldehyd (środek chemiczny stosowany do produkcji barwników) oraz sześciowartościowy chrom , który może być wchłaniany do organizmu człowieka przez układ oddechowy, pokarmowy oraz przez skórę.

 

Sprawdź wiarygodność sprzedawcy foteli do masażu:

 

Zażądaj certyfikatów CE wstawionych przez producenta fotela.
Oznakowanie CE informuje, że wyrób jest zgodny z europejskimi normami technicznymi. Dzięki znakowi CE masz pewność, że wyrób spełnia minimalne standardy bezpieczeństwa, a tym samym cechuje go minimalny poziom jakości. Certyfikat CE informuje o kraju pochodzenia produktu.

Zachowaj szczególną ostrożność gdy kupujesz fotel do zastosowań profesjonalnych:

-poproś sprzedawcę o udostępnienie listy referencyjnej obiektów gdzie pracują oferowane Tobie urządzenia, zapytaj jak długo pracowały tam bezawaryjnie ,
- zapytaj sprzedawcę jakie są orientacyjne koszty przeglądu i naprawy fotela: wymiana silnika, wymiana mechanizmu masażu, wymiana pilota,
- poproś sprzedawcę przed zakupem o przedstawienie warunków gwarancji lub przesłanie kopii karty gwarancyjnej,
- poproś o przesłanie zobowiązania o dostępności części zamiennych przez co najmniej 10 następnych lat,

Fotele produkcji japońskiej mają zagwarantowaną dostępność części zamiennych przez najbliższe 10 lat. Żaden z chińskich producentów takiej gwarancji nie oferuje.

 

 

 








 

HOME  | O Firmie  | Oferta  | Kontakt